تبیین و توجه به جايگاه جوانان در اسلام از منظر آیت الله العظمی جوادی آملی

21 02 2024

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: سالروز ولادت با سعادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان فرصت مغتنمی است جهت کسب فیض و بهره مندی از سخن بزرگان دین در خصوص اهمیت دوران جوانی. از این رو بنا داریم تا از رهنمودهای ارزشمند حکیم متأله حضرت آیت الله العظمی جوادی در این خصوص، بهره مند گردیم.

کلیپ تصویری؛ وسائل وصال

19 02 2024

در #مناجات_شعبانیه اولاً عظمت و جلال و شکوه خدا مطرح است. بعد می ‌گوید من اقرار دارم که بنده ‌ام و فرمودی: ﴿وَ ابْتَغُوا إِلَیهِ الْوَسِیلَةَ﴾. وسیله، فراوان است؛ همه عقاید حقّه وسیله است، همه انبیا وسیله ‌اند، همه اهل بیت وسیله ‌اند، تمام دستورهای دینی وسیله‌ اند و نردبان ‌اند که به تو نزدیک بشوم.

کلیپ تصویری؛ ویژه ولادت امام حسین علیه السلام / طریق طیّب

13 02 2024

🔸 مطلب مهمی كه سالار شهیدان حسین‌ بن ‌علی ‌بن ‌ابی ‌طالب به ما فرمود این است كه هرگز #هدف_وسیله_را_توجیه_نمی _كند؛ یعنی نمی ‌توان گفت ما چون می‌ خواهیم به فلان مقصد برسیم، از هر راهی می ‌توانیم كمك بگیریم!

استنباط اصول اسلامی از سنّت و سیرت اهلبیت (ع)/ سیدالشهداء (ع) از مصادیق بارز وجه الله

13 02 2024

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: انسان كامل معصوم چونان حسین بن علی (علیهماالسلام) نه تنها از هر بندی آزاد و از هر رسم جاهلی و رسوب وهمی رهاست، بلكه الگوی حریت از جهل علمی و آزادگی از جهالت عملی است و چون آزادی كالای گرانبهاست، هر چیزی نمی‌‌‌تواند هزینهٴ آن گردد. تنها سر است كه در این مسیر باید قدم شود...

حضرت ابوالفضل العباس(ع) و فضیلت حشر با فرشتگان/پاداش های غیبی، ظهور و بروز روح بندگی است

13 02 2024

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: وجود مبارك حضرت امیر(سلام الله علیه) در نامه‌ای كه به برخی از مفاخر خانوادگی‌شان مرقوم داشته بودندفرمودند:خیلی‌ها می‌روند جبهه جنگ و جانباز می‌شوند و اعضا و جوارحشان را از دست می‌دهند اما اگر كسی از خاندان ما رفت و در جبهه دستش را از دست داد خدای سبحان به او بالی مرحمت...

آموزه های رفتاری امام سجاد(علیه السلام) در بیان آیت الله العظمی جوادی آملی

13 02 2024

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: امام سجّاد(علیه‌السلام) می‏ فرماید: حق خدای بزرگ بر تو آن است كه او را بندگی كرده، چیزی را شریك او قرار ندهی، هرگاه این حق خداوندی را با اخلاص عمل نمودی، خدای بزرگ بر خود واجب كرده كه امور دنیا و آخرت تو را كفایت كند...

شب و روز ماه شعبان با عبادت رسول خدا(ص) زینت یافته است

11 02 2024

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: ماه شعبان را باید ماهی آراستۀ به اخلاق نبوی نفسیر نمود، ماهی که در روایات صراحتاّ به نبیّ مکرم اسلام تعلق دارد. صاحب تفسیر تسنیم حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در جلسات مختلفی به فضیلت این ماه فرخنده اشاره داشته تا اندیشه و انگیزه در نهاد انسان سالک تبلور پیدا نموده و...

توصیه آیت الله العظمی جوادی آملی نسبت به اعمال ایّام مبعث/شب مبعث احتمال شروع شب قدر می رود

07 02 2024

پایگاه اطلاع رسانی اسراء-سرویس دین و اندیشه:ماه پربرکت رجب فضایل فراوانی دارد؛ شما که اعتکاف داشتید و ایامی را با روزه گذراندید روزه بیست و هفتم ماه پربرکت رجب را هم فراموش نکنید که معادل با روزه ایام سال است [و] آن دعای شب بیست و هفتم و روز بیست و هفتم را حتماً بخوانید.

کلیپ تصویری؛ برنامه زندگی

06 02 2024

 وجود مبارک امام هفتم فرمود یک بخش از بخش‌های چهارگانه شبانه‌روز را برای برقراری ارتباط و هماهنگی و عاطفه و مهر با برادران ایمانی صرف کنید.

بمناسبت سالروز شهادت امام کاظم(ع)/لزوم برنامه‌ ریزی روزانه در کلام آن امام همام

06 02 2024

25ماه رجب سالروز شهادت هفتمین پیشوای شیعیان جهان و ولایتمداران راستین ایشان، امام موسی بن جعفر(علیهم السلام) است، امامی که با شهادت مظلومانه اش برگ دیگری از جنایت ها و خیانت های دستگاه عباسی را آشکار ساخت و شهر کاظمین را در غم و ماتم فقدان خود فرو برد.  

اگرصدها رهبران ثوره به عرصه‌ی هستی عـرضه شونـد، امـام رحيل ما امام همه‌ی آنهاست

03 02 2024

آیت الله العظمی جوادی آملی:  صدها رهبران ثوره و انقلاب؛ خواه در خاور دور و نزدیك، خواه در خـاورمیانه، خواه در باخـتر دور و نـزدیك، به عرصه ی هستی عـرضه شونـد، امـام رحیل ما (قدّس سرّه) امام همه ی آنهاست. زیرا اگر كسی كاری كند كه هم فكر امّت بـودن را مـردم و هـم فكر امام بودن را در رهبـران...

ضرورت بازشناسی شخصیت حضرت زینب کبری (س) / سرّ اشتهار زینب کبری به عقیله بنی هاشم

27 01 2024

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: در سالروز وفات عقیلۀ بنی هاشم زینب کبری (س)؛ ضرورت بازشناسی شخصیت شامخ آن حضرت و واکاوی  ابعاد بی بدیل حضرت زینب سلام الله علیه برای آحاد جامعۀ اسلامی به ویژه بانوان ضروری است، از این رو در این نگاشته برخی از مهمترین ابعاد و شاخصه های وجودی آن حضرت با بهره گیری از...

عظمت مولا علی علیه السلام در بیان آیت الله العظمی جوادی آملی

25 01 2024

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: به مناسبت ایام باسعادت ولادت امیرالمومنین علی علیه السلام، فرازهایی از فرمایشات حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی برگرفته از کتاب ارزشمند "حکمت نظری و عملی در نهج البلاغه"، را از نظر می گذرانیم.

اعتکاف جلوه گاه تعظیم بندگی الله

24 01 2024

پایگاه اطلاع رسانی اسراء-سرویس دین واندیشه: آنچه بر اهميت و فضيلت اعتكاف مي‏ افزايد دو نكته است كه يكي مهم و ديگري مهمتر است؛ نكتهٴ مهم آن است كه اعتكاف همچون نماز نيست تا بتوان آن را در هر مكاني بجا آورد. نكتهٴ مهمتر آن است كه «روزه» كه خود از اركان مهم دين و از مباني مهم و اصيل اسلام است، شرط...

کلیپ تصویری؛ میزبان خدا / هم مهمان خدا شویم و هم مهمان دار خدا!

24 01 2024

آیت الله العظمی جوادی آملی: این دعاهای ماه رجب و شعبان برای آن است كه انسان را هم شایسته كند كه #مهمان خدا بشود و هم شایسته كند كه #مهمان_دار خدا بشود.

مولود مبارک / ویژه ولادت امام جواد علیه السلام

22 01 2024

🔸 وقتی امام به دنیا می ‌آید، زادروزش آن چنان #منشأ_بركت است كه وجود مبارك امام زمان (ارواحنا فداه) به همه ما دستور می ‌دهد كه وقتی #ماه_رجب شد، این دعا را بخوانیم و خدا را قسم بدهیم به امام جواد:

کلیپ تصویری؛ شهد آرزو

21 01 2024

تمام #آرزوی_ما ‌این است که امام زمان را ببینیم،‌ این آرزوی همه ماست؛ اما از ‌این بالاتر هم آرزویی هست یا نه؟! آرزوی از ‌این بالاتر این است که او ما را ببیند و ‌این راه باز است.

نیم‌نگاهی به عظمت اولین شب جمعهٴ ماه رجب/ لیلة الرغائب شب آرزوها یا رغبت‌ها؟!

18 01 2024

امیدواریم که در لیلةالرغائب رغبت ما با رهبت ما هماهنگ باشد. هم از قهر و جلال خدا راهب باشیم, هم به مِهر و جمال خدا راغب باشیم؛ رغبت یعنی میل نه آرزو, لیلةالرغائب به معنای شب آرزوها نیست بلکه شب رغبت‌ها و گرایش‌ها و مجذوب‌شدن‌هاست لذا آن انجذاب و گرایش و میل و شوق را می‌گویند رغبت, در برابر رهبت....

بلندای معارف دعای رجبيّه در بیان آیت الله العظمی جوادی آملی

16 01 2024

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: دعای هر روز ماه رجب كه محمد بن عثمان بن سعيد آخرين نايب خاص از نُوّاب اربعه حضرت ولي عصر (عجّل الله تعالی فرجه الشريف) از ناحيه مقدسه آن حضرت نقل كرده، با مضامين بلند خود به تبيين برخي از مقامهای معنوی ائمه اطهار(عليهم‌السلام) پرداخته است.

امام هادی(ع) امامت و ولایت را تفسیر کرده است / زیارت نورانی جامعه کبیره به منزله تفسیر امامت است

15 01 2024

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: به مناسبت سوم رجب شهادت حضرت امام علی النقی الهادی علیه السلام فرازهایی از فرمایشات آیت الله العظمی جوادی آملی با محوریت احادیث نورانی آن امام همام را از نظر می گذرانیم.