ماه مبارك رمضان، فرصتی جهت رهایی از حصار گناهان

24 03 2023

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی به حدیثی از امیرالمومنین اشاره میکنند که حضرت می فرماید: «مردم! شما در بنديد، بدهكاريد، شما را به گرو گرفته اند، بياييد ماه مبارك رمضان خودتان را آزاد كنيد»

پنجشنبه سوم فروردین 1402 روز اول ماه مبارک رمضان است

22 03 2023

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: دفتر مرجعیت علمی و دینی حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی، در اطلاعیه ای پنجشنبه سوم فروردین ماه را اول ماه مبارک رمضان اعلام نمود.

جریان امامت عامل حیات جامعه انسانی است / اگر حیات انسان عاقلانه باشد، ‏مرگ عاقلانه خواهد داشت ​​​​​​​

08 03 2023

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: همزمان با نیمه شعبان سالروز میلاد امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) مراسم عمامه ‏گذاری جمعی از طلاب حوزه های علمیه به دست حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در ‏محل بیت معظم له برگزار شد.  

در سایه تقوا و مدیریت صحیح، قداست و علمیت حوزه حفظ شود / لزوم شناسایی و حمایت از طلاب مستعد حوزه

05 03 2023

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: اعضای هیئت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با حضور در بیت آیت الله العظمی جوادی آملی با ایشان دیدار و گفتگو کردند.

امنیت با علم و فهم و تدبیر و ادب به دست می آید/فکر جهانی این است که با دیگران تعامل و ارتباط برقرار شود

02 03 2023

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: سردار رادان فرمانده کل نیروی انتظامی کشور ظهر امروز پنجشنبه با حضور در بیت آیت الله العظمی جوادی آملی با ایشان دیدار و گفتگو کرد.

در آموزش و پرورش حرف اصلی را انسانیت انسان می زند/ لزوم رفع نگرانی خانواده های دانش آموزان/حوادث اخیر اتفاق افتاده در مدارس با مدیریت حل شود

02 03 2023

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش و هیئت همراه امروز پنج شنبه یازدهم اسفند با حضور در بیت آیت الله العظمی جوادی آملی با معظم له دیدار و گفتگو کردند.

فارابی برای عقل حرّیت قائل است/ او نه تنها معلم ثانی است در تعلیم علم، که معلم اول است نسبت به جمع سالم آراء اندیشمندان

01 03 2023

 پایگاه اطلاع رسانی اسراء: نخستین کنگره جهانی «فارابی و فرهنگ و تمدن اسلامی» با پیام حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در موسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در تهران آغاز به کار نمود.

نخستین کنگره جهانی «فارابی و فرهنگ و تمدن اسلامی» با پیام آیت الله العظمی جوادی آملی برگزار می گردد

28 02 2023

 پایگاه اطلاع رسانی اسراء: نخستین کنگره جهانی «فارابی و فرهنگ و تمدن اسلامی» در موسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار می شود.

لزوم آشنایی مردم و مسئولین با معارف قرآن و نهج البلاغه / مشکلات کشور در سایه مدیریت صحیح، عقل و تدبیر حل می شود

23 02 2023

آیت الله العظمی جوادی آملی در دیدار امام جمعه شهر آمل بیان داشت: قرآن و نهج البلاغه را جدی بگیرید، حتما در حوزه ها تدریس شود و برای مردم نیز بیان شود،  چرا که با آشنا شدن با معارف قرآن و نهج البلاغه است که می توانیم دریابیم وظیفه ما چیست.

قرآن کریم شرح حال پیامبر گرامی اسلام (ص) است / فصول پنج گانه «معرفت، هجرت، سرعت، سبقت و امام متقیان شدن» هدف حوزه های علمیه است

18 02 2023

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: در سالروز بعثت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) مراسم عمامه ‏گذاری جمعی از طلاب حوزه های علمیه به دست حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در ‏محل بیت معظم له برگزار گردید.

دیدار جمعی از علمای بحرین با آیت الله العظمی جوادی آملی

16 02 2023

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: جمعی از علمای بحرین (دوشنبه24 بهمن ماه) با حضور در بیت آیت الله العظمی جوادی آملی با ایشان دیدار و گفتگو کردند.  

حفظ آبرو و عزت مومنین یک کار اسلامی است/باید زمینه تولید و اشتغال برای همگان فراهم شود / باید با فقر مبارزه کنیم و این جهاد خوبی است

15 02 2023

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و هیئت همراه، صبح امروز با حضور در بیت آیت الله العظمی جوادی آملی با ایشان دیدار و گفتگو کردند.

دعوت آیت الله العظمی جوادی آملی از مردم برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن

09 02 2023

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: در آستانه سالگرد انقلاب جمهوری اسلامی ایران، حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی آحاد مختلف مردم را به حضور در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کردند و اظهار امیدواری نمودند تا همگان با جلال و شکوه و با اخلاص، با دعا و سلام بر شهداء در این راهپیمایی شرکت کنند.

اجازه استفاده از وجوهات شرعیه برای زلزله زدگان خوی

08 02 2023

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: به نقل از دفتر آیت الله العظمی جوادی آملی به اطلاع تمام مومنین می رساند: آیت الله العظمی جوادی آملی ضمن ابراز همدردی با زلزله زدگان و مصیبت دیدگان شهرستان خوی و توصیه به مردم گرانقدر که از بذل مساعدت نسبت به زلزله زدگان دریغ نفرموده تا مورد عنایت پروردگار قرار گیرند،...

پیام تسلیت آیت الله العظمی جوادی آملی در پی حادثه زمین ‌لرزه در ایران، ترکیه و سوریه

07 02 2023

پایگاه اطلاع رسانی اسراء:، در پی وقوع زمین ‌لرزه در کشور ایران، ترکیه و سوریه و جان ‌باختن و مصدوم شدن تعداد زیادی از مردم، حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی پیام تسلیتی را صادر کردند.

اگر طالبان علوم الهی «فرشته خوی» نشوند، حق حوزه را ادا نکردند

04 02 2023

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: در سالروز میلاد  امیرالمومنین علی علیه السلام مراسم عمامه گذاری جمعی از طلاب حوزه های علمیه به دست حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در محل بیت معظم له برگزار شد.

اگر به معارف قرآنی عمل شود مشکلات مرتفع می شود/ قرآن از ما خواسته تا اعمال ما حکیمانه و عاقلانه باشد

28 01 2023

​​​​​​​پایگاه اطلاع رسانی اسراء: جمعی از مدیران معارف شبکه های سیما، امروز  شنبه هشتم بهمن ماه با حضور در بیت آیت الله العظمی جوادی آملی با معظم له دیدار و گفتگو کردند.

علم دینی باید در دانشگاه ها و امور فرهنگی ما نهادینه شود/ مشکل جامعه ما این است که یادمان می رود «که» هستیم و به «کجا» میخواهیم برویم

26 01 2023

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: دکتر محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیئت همراه امروز پنج شنبه ششم بهمن با حضور در بیت آیت الله العظمی جوادی آملی با معظم له دیدار و گفتگو کردند.

نظام ما نظام الهی است و باید وظیفه خود برای حفظ آن را بدانیم/تاکید بر حل معضل اشتغال، مسکن و گرانی!

23 01 2023

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: محمدمهدی عبدخدایی، دبیر کل جمعیت فدائیان اسلام و جمعی از اعضای مجموعه فرهنگی ـ تاریخی سعدآباد امروز دوشنبه سوم بهمن با حضور در بیت آیت الله العظمی جوادی آملی با معظم له دیدار و گفتگو کردند.

دروغ، جامعه را نا اَمن می ‌کند/ جامعه ‌ای که دروغ می ‌گوید یا به دروغ اکتفا می ‌کند، یک جامعه جاهلی است

18 01 2023

آیت الله العظمی جوادی آملی: جاهلیت گاهی به نداشتنِ امنیت است؛ مثل اینکه افرادی به رَهزنی مشغول باشند که فرمود: ﴿یتَخَطَّفُ النَّاسُ مِنْ حَوْلِهِمْ﴾ و یک وقت است که جاهلیتِ فرهنگی و فکری است که به یکدیگر دروغ می ‌گویند، جامعه را ناامن می ‌کنند؛ یا به دروغ بسنده می ‌کنند، به دروغ اکتفا می ‌کنند و...