سایر اخبار
اخبار

ماه رجب ماه درخواست ظرفیت و فرصتی برای تطهیر قلوب است

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: در میان ماههای دوازده ‏گانه، ماه رجب از حرمت و قداست خاصی ‏برخوردار می ‏باشد.آیت الله العظمی جوادی آملی در خصوص ابعاد معنوی ماه رجب می فرمایند: ماه رجب، ماه درخواست ظرفيت است، درست است که بعضي از کارهاي بدي که کرديم از ما ظرفيت را گرفته است ولي ظرفيت‌ده، همچنان بخشنده است لذا از او ظرفيت طلب کنيد.

هدف ما باید این باشد که مشکل توليد و اشتغال را مدبرانه حل كنيم

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: استاندار قم به همراه جمعی از مسئولین استانداری در دیدار نوروزی خود، با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار و گفت وگو کرد.

اقتصاد مقاومتی راه علمی دارد/ شهرداری به دنبال تقویت امکانات فضاهای تولیدی برای افزایش حضور مردم باشد

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: آیت الله العظمی جوادی آملی با بیان این که برخی واحدهای تجاری و اصناف محدوده حرم حضرت معصومه(س) شایسته این فضای معنوی نیست اظهار داشتند: باید برای رفع این مشکل فکری جدی و اساسی توسط مسئولان شهر قم شود.

توجه به توليد و اشتغال بسيار ضروري و وظیفه حتمي ماست

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: فرمانده ناجا با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار و گفت وگو کرد.

توصیه آیت الله العظمی جوادی آملی به مسافران نوروزی /عامل اصلی تصادفات، غرور و خودخواهی افراد است

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: به مناسبت شروع ايام تعطيلات سال جديد و آغاز مسافرت‌هاي نوروزي هموطنان عزيز، گزيده‌اي از توصيه‌هاي حضرت آيت الله العظمي جوادي آملي به مسافران نوروزي را از نظر مي‌گذرانيم.

اگر دور شمس حقیقت حرکت کردیم عمر ما زیاد مي‌شود

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: آیت الله العظمی جوادی آملی در جلسه درس خارج فقه خود با اشاره ایام پایانی سال و آغاز سال نو اظهار داشتند: عيدِ ما به اين نيست كه زمين به دور آفتاب بگردد تا ما عمرمان زياد شود ما اگر دور شمسِ حقيقت حركتي كرديم آن وقت عمر ما زياد مي‌شود و بالا مي‌آيد.

اولین مرجع ما در تمامی مسائل باید قرآن کریم باشد

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: رئیس و اعضاء پیوسته انجمن فقه و حقوق اسلامی حوزه علمیه به همراه جمعی از اعضاء مجمع عمومی این انجمن، با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار کردند.

نهج البلاغه برای همیشه زنده است/ هر چه انسان را به ياد خدا متذكّر كند، ذكر الله است

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در جلسه درس اخلاق این هفته خود كه در نمازخانه بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء برگزار شد به ادامه سلسله مباحث درس اخلاق خود که شرح و تفسیر نهج البلاغه است، پرداختند و اظهار داشتند: نهج‌البلاغه براي هميشه زنده‌ است.

جاهلیت؛ یعنی تعطیلی عقل و میدان داری شهوت و غضب

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در جلسه درس تفسیر خود، در ادامه تفسیر آیات نورانی سوره مبارکه «نجم»، به تشریح فضای حاکم بر دوران جاهلیت و تطبیق آن با جاهیلیت مدرن عصر حاضر پرداختند و بیان داشتند: فضاي جاهليت، فضايي بود كه در آن عقل خفته بود؛ الآن هم همين‌طور است، شما اين داعشي‌ها را كه نگاه ‌كنيد؛ به زعم خودشان به جِدّ دارند خدمت مي‌كنند البته در خدمت اربابانشان هستند، اينها سر مي‌بُرند، آدم مي‌كُشند، خیال می­کنند قطع و يقين دارند، اما اينها قطع و يقين نيست، بلکه این تعطیلی عقل است.

تاکید اسلام به حفظ محیط زیست/ وظیفه ما حفظ محیط زیست و ترویج درختکاری است

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی: در بیان اهل بیت علیهم السلام آمده است که اگر کسی یک درخت تشنه ای را سیراب کند همانند این است که یک مومن تشنه ای را سیراب کرده است؛ این فضیلت، نشان می دهد که وظیفه ما،حفظ محیط زیست و ترویج درختکاری و جلوگیری از آسیب رسیدن به درختان است.

تاکید آیت الله العظمی جوادی آملی بر ترویج سنت حسنه درختکاری

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی: اگر تصمیم بگیرید كه در یک هفته مثلاً در طليعهٴ بهار كه گياهان دارند از خواب بيدار مي‌شوند، درختكاري انجام شود و اين را سنت قرار بدهید، اين مخالف با هيچ دليلي نيست يك، با اطلاقات هم موافق است دو، قصد ورود هم كه ندارید اين سه، اگر اين سه ضلع فراهم شد مي‌شود سنّت حسنه.

اصرار حضرت امیر(ع) در زمان حکومتش اين بود كه اسلام را به عقلانيت برگرداند/عقلانيت است كه انسان را حفظ مي‌كند

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در جلسه درس اخلاق این هفته خود که در سالرزو شهادت صديقه كبرا فاطمه زهرا(سلام الله عليها) در نمازخانه بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء برگزار شد ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت اين بانواي بزرگوار، به شرح و تبيين قسمتي از خطبه فدكيه آن حضرت و شرح و تفسیر نهج البلاغه پرداختند.

تبیین مقام حضرت زهرا(س) و ذکر مصیبت آن حضرت در بیان آیت الله العظمی جوادی آملی

پایگاه اطلاع رسانی اسراء؛ آیت الله العظمی جوادی آملی در سخنانی در سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها، بر ضرورت گراميداشت سالگشت شهادت سيدهٴ نساء عالميان(سلام الله عليها) تاکید کردند و بیان داشتند: گراميداشت سالگشت شهادت سيدهٴ نساء عالميان(سلام الله عليها) براي آن است كه به آن حضرت تأسي كنيم و آن‌گاه در ماتم آن حضرت اشك هم بريزيم و ثواب ببريم.

اهمیت و جایگاه صبر در آموزه های دین اسلام

پایگاه اطلاع رسانی اسراء- سرویس دین و اندیشه: آیت الله العظمی جوادی آملی: حلم از واژه هایی است که در فارسی نمی توان به راحتی برای آن معادلی تعیین کرد، صبر ستونی است که انسان را نگه می دارد، همانگونه که در قرآن کریم می فرماید وقت خطر خود را به ستون نماز بسپارید و به نماز پناه ببرید، همین مطلب هم به سیاق،در خصوص صبر نیز شده است.

تعطیلی دروس آیت الله العظمی جوادی آملی به مناسبت ایام شهادت صدیقه طاهره(س)

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: به مناسبت ایام شهادت صدیقه طاهره سلام الله علیها، دروس خارج فقه و تفسیر حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی از روز سه شنبه 10 اسفند ماه تا چهارشنبه 11 اسفند ماه مصادف با یکم و دوم جمادی الثانی به مدت دو روز تعطیل می باشد.

زبان فطرت، صلح و امنیت را برای بشریت به همراه دارد

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: دو تن از شخصیت های برجسته فرهنگی کشور روسیه، رجب صفراف رئیس مرکز مطالعات ایران معاصر در مسکو و الکساندر پروخانف، دبیر کل انجمن نخبگان روسیه و سردبیر روزنامه «زافترا» (فردا) روسیه، با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار و گفتگو کردند.

مراسم سوگواری ایام شهادت حضرت زهرا(س) در قم برگزار می گردد

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: مراسم سوگواری ایام شهادت حضرت زهرای مرضیه سلام الله علیها، از سوی دفتر مرجعیت علمی و دینی حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در قم برگزار می گردد.

انتقاد از اهانت به ایران در رسانه های غرب/عمل به تعهدات، شرف مردم ایران است

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: آیت الله العظمی جوادی آملی در درس تفسیر امروز خود در مسجد اعظم قم، از اهانت و بدگویی به مردم ایران در رسانه های غرب، انتقاد کردند.

امنیت کشور ما به برکت قرآن و عترت است

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: آیت الله العظمی جوادی آملی در دیدار با جمعی از اعضای تشكيلات حزب مؤتلفه اسلامي بیان داشتند: اين نظام ما از آن جهت كه يك نظام الهي است، اين قدرت را دارد كه فرشته تربيت كند؛ الآن همه ما بدون ترديد در كنار سفره اين نظام نشسته ايم و باید قدردان آن باشیم.

تنها اسلام ناب می تواند تمدن حقیقی به وجود آورد

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: آیت الله العظمی جوادی آملی در دیدار با جمعی از مسئولین کمیسیون های تخصصی دومین هفته «تمدن نوین اسلامی» با بیان اینکه تنها اسلام ناب و حقیقی می تواند تمدن حقیقی نیز به وجود بیاورد، بیان داشتند: باور انسان به تعهدی که نسبت به خداوند دارد زمینه ساز حقیقی ایجاد تمدن است.