سایر اخبار
اخبار

شروع مبحث جدید درس خارج فقه آیت الله العظمی جوادی آملی

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اسراء: حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی، مبحث جدید درس خارج فقه خود با موضوع «ارث» را آغاز نمودند.

عظمت مقام حضرت معصومه(س) در بیان آیت الله العظمی جوادی آملی

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: به مناسبت 23 ربیع الاول، سالروز ورود حضرت معصومه(س) به شهر قم، فرازهایی از فرمایشات حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در خصوص شاخصه‌های وجودی و عظمت مقام کریمه اهل‌بیت(س) را از نظر می گذرانیم:

پیام آیت الله العظمی جوادی آملی به همایش «رسول الله(ص) الگوی انسانیت»؛ فرانسه ـ پاریس

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: همایش «رسول الله (ص) الگوی انسانیت» به همت مرکز اسلامی فرانسه به صورت وبینار برگزار گردید. در این همایش که همزمان با سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم، برگزار شد، پیام تصویری آیت الله العظمی جوادی آملی پخش گردید.

محکوميت توهين به پيامبر گرامی اسلام/ پيامبر اسلام بر تمام بشريت، حق دارد

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در پایان جلسه درس فقه امروز خود طبق معمول چهارشنبه ها، با اشاره به ایام میلاد پیامبر گرامی اسلام، درباره عظمت و برکت و رهآورد نبوت آن حضرت(صلوات الله و سلامه علیه) مطالبی را بیان نمودند.

شروع درس خارج فقه آیت الله العظمی جوادی آملی در سال تحصیلی جدید

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: درس خارج فقه آیت الله العظمی جوادی آملی در سال تحصیلی جدید از روز یکشنبه 30 شهریور ماه 1399 شروع خواهد شد.

پیام تسلیت آیت الله العظمی جوادی آملی در پی ارتحال آیت الله صانعی

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در پیامی ارتحال حضرت آية الله حاج شيخ يوسف صانعی را تسلیت گفتند.

پیام به همایش بین المللی "اخلاق، الهیات و بلایای فراگیر"

پایگاه اطلاع رسانی اسرا: حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در پیامی به اولین همایش بین المللی "اخلاق، الهیات و بلایای فراگیر" که به همت دانشکده الهیات و ادیان دانشگاه شهید بهشتی صبح امروز و با حضور سخنرانانی از ایران و چند کشور جهان برگزار گردید، بیان داشتند: علمی که موضوع آن فعل و قول خداست علم دینی است. حوزه های علمیه درباره قول خدا سخن می گویند، دانشگاه ها درباره فعل خدا سخن می گویند، این علم می‌شود دینی ، آن گاه اخلاق را از همین جا می شود گرفت می شود جهانی، الهیات را از همین جا می شود گرفت می شود جهانی، درمان کرونا و مانند کرونا را از همین جا می شود گرفت می شود جهانی. یقیناً این عاملی دارد یقیناً این علتی دارد یقیناً پیامدی دارد یقیناً آثاری دارد یقیناً راه دفع دارد یقیناً راه دفاع دارد. هیچ ممکن نیست که خدا دردی را بفرستد مگر دو عامل برای درمان دارد. هر جا یک دشواری هست دو برابر آن آسانی است، هر جا یک بیماری هست دو برابر آن درمان است، هر جا یک درد است دو برابر آن شفاء است

پيام در محكوميت اهانت به قرآن و پيامبر گرامی اسلام(ص)

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در پیامی اهانت به قرآن كریم و پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم را محكوم كردند.

دينِ منهای ولايت و غدير مي‌شود سقيفه!

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: در هفته نامه افق حوزه که به مناسبت عید سعید غدیر خم با نام «غدیر منادی وحدت» منتشر شده است، متن سخنرانی از آیت الله العظمی جوادی آملی با نام «دین منهای ولایت و غدیر می شود سقیفه» به چاپ رسیده که معظم له در آن به اهمیت جریان غدیر از منظر اعتقادی و همچینین به وظیفه مومنان در عصر غیبت پرداخته اند که آن را از نظر می گذرانیم

پيام آیت الله العظمی جوادی آملی به مناسبت عيد سعيد غدير خم

ايشان در اين پيام بيان داشتند: ولايت اهل بيت(عليهم السلام) متمّم رسالت وجود مبارک پيغمبر(صلّي الله عليه و آله و سلّم) است؛ زيرا اگر ولايت نباشد و امامت نباشد و وصايت نباشد، نه قرآن با آن حقايقي که دارد در جامعه ميماند، نه بيانات نوراني و غُرَر سخنان پيامبر ميماند. خداي سبحان در درجه اوّل، اهميت ولايت را مشخص کرد، بعد موقعيت وليّ را مشخص کرد، بعد موقعيت تبليغ را تبيين کرد، بعد وظايف مردم را تشريح کرد.

اگر غدیر نبود چیزی از اسلام نمی ماند

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی: از اعياد برجسته نظام اسلامي, ولايت وجود مبارك حضرت امير(سلام الله عليه) است. خداي سبحان در جريان اطاعت پيغمبر(ص) فرمود هر كس پيامبر را اطاعت كند خدا را اطاعت كرده است زيرا پيامبر, مطلبي غير از حُكم خدا ندارد، همين جريان نسبت به ولايت اميرالمؤمنين در برابر ولايت وجود مبارك پيغمبر(ص) است.

ویژگی های خاص منتخب غدیر از منظر آیت الله العظمی جوادی آملی

پایگاه اطلاع رسانی اسراء- سرویس دین و اندیشه: اميرالمؤمنين (ع) در بين امّت اسلامي نخستين مسلماني است كه معارف الاهي و عقايد حقّه را تبيين و تعليل كرد و از آن دفاع و حمايت نمود؛ لذا نزد محققان علوم الاهي، رسول اكرم(ص) معلّم اول و علي بن ابي‏طالب (ع) معلّم ثاني معروفند و هيچ فرد ديگري توان تحرير مسائل عميق توحيد و ساير اسما و اوصاف خداوند را نداشت.

راستگویی بهترین سرمایه خبرنگار است/ راستگویی ثمره تزکیه نفس و تحقیق عالمانه است

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: به مناسبت روز خبرنگار و تجلیل از جایگاه فعالان حوزه رسانه، گزیده ای از فرمایشات ارزنده حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در جمع اصحاب رسانه و خبرنگاران که در سالهای گذشته ایراد فرمودند را از نظر می گذرانیم.

فرازهایی از معارف و سیره امام محمد باقر(ع) در بیان آیت الله العظمی جوادی آملی

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: به مناسبت هفتم ذی الحجه، شهادت امام محمد باقر علیه السلام، بخش هایی از پیام حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی، به کنگره ملی امام محمد باقر(ع) که در سال 1389 برگزار گردید، را از نظر می گذرانیم؛

اساس زندگی مشترک را دوستی عاقلانه و گذشت عطوفانه حفظ می‌كند

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: امروز اول ذی الحجه، سالروز ازدواج امام علی و حضرت زهرا سلام الله علیهما است که بدین مناسبت به اصول دینی و اساسی زوجین از منظر آیت الله العظمی جوادی آملی می پردازیم.

فرازهایی از معارف امام جواد(ع) در بیان آیت الله العظمی جوادی آملی

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: به مناسبت سالروز شهادت امام محمد تقی جواد الائمه (علیه السلام) فرازهایی از فرمایشات آیت الله العظمی جوادی آملی با محوریت مقام و شخصیت آن امام همام را از نظر می گذرانیم.

پیام آیت الله العظمی جوادی آملی به کنگره مسلمانان آمریکا

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: کنگره مسلمانان آمريکا با موضوع «بصيرت دينی» با پيام حضرت آيت الله العظمی جوادی آملی در آمريکا برگزار شد.

ویژگی های معنوی و علمی امام رضا(ع) در بیان آیت الله العظمی جوادی آملی

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: به مناسبت ایام ولادت علی بن موسی الرضا علیه السلام، فرازهایی از بیانات آیت الله العظمی جوادی آملی در مورد ویژگی های معنوی و علمی آن امام همام را از نظر می گذرانیم.

پیام آیت الله العظمی جوادی آملی به جشنواره خلوت انس

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: جشنواره خلوت ‌ٱنس با ابلاغ پیام مرجع عالیقدر جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در کشور های ایران ، پاکستان ، افغانستان ، عراق و سوریه آغاز می شود.