سایر اخبار
اخبار

تعطیلی دروس آیت الله العظمی جوادی آملی به مناسبت ایام شهادت صدیقه طاهره(س)

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: به مناسبت ایام شهادت صدیقه طاهره سلام الله علیها، دروس خارج فقه و تفسیر حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی از روز سه شنبه 10 اسفند ماه تا چهارشنبه 11 اسفند ماه مصادف با یکم و دوم جمادی الثانی به مدت دو روز تعطیل می باشد.

زبان فطرت، صلح و امنیت را برای بشریت به همراه دارد

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: دو تن از شخصیت های برجسته فرهنگی کشور روسیه، رجب صفراف رئیس مرکز مطالعات ایران معاصر در مسکو و الکساندر پروخانف، دبیر کل انجمن نخبگان روسیه و سردبیر روزنامه «زافترا» (فردا) روسیه، با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار و گفتگو کردند.

مراسم سوگواری ایام شهادت حضرت زهرا(س) در قم برگزار می گردد

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: مراسم سوگواری ایام شهادت حضرت زهرای مرضیه سلام الله علیها، از سوی دفتر مرجعیت علمی و دینی حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در قم برگزار می گردد.

انتقاد از اهانت به ایران در رسانه های غرب/عمل به تعهدات، شرف مردم ایران است

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: آیت الله العظمی جوادی آملی در درس تفسیر امروز خود در مسجد اعظم قم، از اهانت و بدگویی به مردم ایران در رسانه های غرب، انتقاد کردند.

امنیت کشور ما به برکت قرآن و عترت است

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: آیت الله العظمی جوادی آملی در دیدار با جمعی از اعضای تشكيلات حزب مؤتلفه اسلامي بیان داشتند: اين نظام ما از آن جهت كه يك نظام الهي است، اين قدرت را دارد كه فرشته تربيت كند؛ الآن همه ما بدون ترديد در كنار سفره اين نظام نشسته ايم و باید قدردان آن باشیم.

تنها اسلام ناب می تواند تمدن حقیقی به وجود آورد

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: آیت الله العظمی جوادی آملی در دیدار با جمعی از مسئولین کمیسیون های تخصصی دومین هفته «تمدن نوین اسلامی» با بیان اینکه تنها اسلام ناب و حقیقی می تواند تمدن حقیقی نیز به وجود بیاورد، بیان داشتند: باور انسان به تعهدی که نسبت به خداوند دارد زمینه ساز حقیقی ایجاد تمدن است.

تبیین معنای «مودت فی القربی» در کلام آیت الله العظمی جوادی آملی

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: حضرت آیت ‎الله العظمی جوادی آملی در جلسه درس تفسیر خود اظهار داشتند: اجر پيغمبر اين نيست كه ما به خاندان پيغمبر مودت داشته باشيم، یا اینکه دوست اين خاندان باشيم، چرا که خدا نفرمود: «قل لا اسئلكم عليه اجرا الا مودة القربي»، بلکه خداوند فرمود: ﴿قُلْ لا أَسْئَلُكُمْ عَلَيْهِ أَجْراً إِلاَّ الْمَوَدَّةَ فِي الْقُرْبي﴾ از ما خواستند که جز اينها دوست ديگری نداشته باشيم.

شرح نامه امیرالمومنین (ع) در نهج البلاغه/دنیا جایی برای آسایش نیست/انسان همواره در معرض آزمایش های الهی است

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در درس اخلاق این هفته خود که در نمازخانه بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء، ضمن عرض تسليت به مناسبت ايام شهادت صديقه كبرا(سلام الله عليها), اربعين آيت الله هاشمي رفسنجاني را ارج نهاده و حشر ايشان را با امام و شهدا و انبيا مسئلت نمودند.

تبیین لذت عقلی در قیامت از منظر قرآن/ توصیه امام رضا(ع) نسبت به دیدار یکدیگر

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: در سوره مباركه مطففين آمده است كه كفار نسبت به مؤمنان در دنيا مي‎خنديدند يا از شكست اين‎ها مي‎رنجيدند يا از فقر اينان لذت مي‎بردند؛ اما در ادامه مي‎فرمايد كه در قیامت مؤمنان نسبت به كفار خندان هستند، اين نشاط عاطفي نيست، بلكه نشاط عقلي است.

راه بهشت از تربيت صحيح خانواده مي‌گذرد

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: آیت الله العظمی جوادی آملی در جلسه درس تفسیر که به آیات مبارکه سوره طور اختصاص داشت، با بیان این مطلب که «راه بهشت از تربيت صحيح خانوادگي مي‌گذرد»، بیان داشتند: بهشتيان مي‌گويند ما با همسرمان و بچه‌هايمان همانگونه که خداوند فرمود ﴿قُوا أَنْفُسَكُمْ وَ أَهْليكُمْ ناراً﴾ با شفقت زندگي مي‌كرديم و به اين آيه عمل مي‌كرديم.

تاکید بر اهتمام هر چه بیشتر حوزه های علمیه به رفع مشکلات جامعه

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اسراء: آیت الله العظمی جوادی آملی در دیدار با جمعی از مسئولین طرح ملی ملکوت با تاکید بر اهتمام هر چه بیشتر حوزه های علمیه به رفع مشکلات جامعه خاطرنشان کردند: حوزه ها، عابد و زاهد تربیت می کند در حالی که قائم به عقل، نیاز جامعه را رفع و آن را اداره می کند.

تسبيحات حضرت زهرا(س) جزء برترین و بهترین تعلیم های ملكوتي است / مبادا بدون ذکر این تسبیحات از کنار سجاده برخيزيد

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در سخنانی در سالگرد شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها، تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها را جزء برترین و بهترین تعلیم های ملکوتی دانستند که پیامبر اسلام به دستور خداوند آن را به حضرت زهرا هدیه کردند.

در اُسوه قرار دادن فاطمه زهرا سلام الله علیها فرقي بين زن و مرد نيست

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: در ایام شهادت فاطمه زهرا سلام الله علیها، گزیده ای از فرمایشات آیت الله العظمی جوادی آملی در خصوص عظمت شخصیت بانوی دو عالم صدیقه طاهره را از نظر می گذرانیم.

استقلال و قدرت امروز کشور، نعمت الهی است/دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در درس اخلاق این هفته خود که در نمازخانه بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء برگزار شد ضمن تبریک ایام پیروزی انقلاب اسلامی، آحاد مختلف مردم را به حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن دعوت نمودند و بیان داشتند: امیدواریم همه مردم با جلال و شکوه در این راهپیمایی شرکت کنند.

دعوت آیت الله العظمی جوادی آملی از آحاد مختلف مردم برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در جلسه درس تفسیر امروز خود با تاکید بر مشارکت همه آحاد مردم جامعه در راهپیمایی 22 بهمن، بیان داشتند: حداقل وظيفه ما در 22 بهمن ماه، شركت در اين راهپيمايي است و اميدواريم همه ما در راهپيمايي 22 بهمن با اخلاص، با حضور و با دعا و سلام به شهدا شركت كنيم!

تعطیلی دروس آیت الله العظمی جوادی آملی به مناسبت ایام شهادت صدیقه طاهره(س)

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: به مناسبت ایام شهادت صدیقه طاهره سلام الله علیها، دروس خارج فقه و تفسیر حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی از روز شنبه 23 بهمن ماه تا دوشنبه 25 بهمن ماه مصادف با 13 تا 15 جمادی الاولی به مدت سه روز تعطیل می باشد.

برای حفظ محیط زیست، باید فرهنگ دین و معرفت نفس در جامعه ترویج شود

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار کرد.

با وجود میلیونها گرسنه و آواره در جهان، بودجه کشورهای غربی صرف آدم‌کشی می شود/ دین آمده تا انسانیت انسان را شکوفا کند و به او تعالی ببخشد

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: دکتر علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی به همراه جمعی از مدیران این سازمان، با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار و گفتگو کردند.

اگر كسي جزء اولياي الهي شد، ظاهر و باطنش یکی مي‌شود/ باطن دنيا اين است كه اگر كسي خلاف کند، آبرویش می رود

پايگاه اطلاع‌رساني اسراء حضرت آيت الله العظمي جوادي آملي در جلسه درس اخلاق اين هفته ضمن تبريك ايام الله دهه فجر اظهار داشتند: اگر كسي جزء اولياي الهي شد آن وقت ظاهر و باطنش یکی مي‌شود. اگر كسي جهان را آينه الهي ديد، قرآن را آينه الهي ديد، ظاهر و باطنش يكي است؛ خودش را فريب نمي‌دهد، ديگري را فريب نمي‌دهد، نه بيراهه مي‌رود نه راه كسي را مي‌بندد؛ انقلاب براي ما اين معارف را آورده است.

راه ائمه علیهم السلام راه ايمان و عمل به دستورات آنهاست

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: آیت الله العظمی جوادی آملی در جلسه درس تفسیر که به آیات ابتدایی سوره مبارکه طور اختصاص داشت بیان داشتند: عده‌اي با كوثر سيراب مي‌شوند، اما عده‌اي می خواهند با آب دهان خودشان سيراب بشوند! که اين شدني نيست. اگر كسي بخواهد با لهو و لعب، زندگي را بگذراند هميشه كم مي‌آورد