نمایشگر دسته ای مطالب
بازگشت به صفحه کامل

نماینده یک شهر در مجلس، وكيل كلّ مملكت است

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اسراء: احمد امیرآبادی فراهانی و حجت الاسلام ذوالنور دو تن از منتخبین مردم شهر قم در مجلس شورای اسلامی با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار کردند.

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در این دیدار با بیان این مطلب که " نماینده یک شهر در مجلس، وكيل كلّ مملكت است" اظهار داشتند:

طبق قانون اساسي اگر كسي رأي آورد و وارد مجلس شد وكيل كلّ مملكت است، نه تنها وكيل آن شهری كه به او رأي دادند، لذا نماینده منتخب یک شهر باید در نظر داشته باشد که هنگام وضع قانون باید مصلحت کل جمعیت کشور را نظر بگيرد چرا که نمایندگان به كلّ كشور مديون هستند و كلّ كشور حق دارند در قيامت از آنها سؤال كنند.

ایشان ادامه دادند:

اگر موضع گیری یک نماینده پخته و کارشناسی شده نباشد به حيثيت آن شهر و افراد آن شهر که به او رای داده‌اند آسيب مي‌رساند و لذا يوم القيامه مسئول است.

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی با اشاره به حدیثی از امام جعفر صادق علیه السلام ابراز داشتند:

وجود مبارك حضرت امام صادق(سلام الله عليه) فرمود دين را، جامعه را قرآن دارد با عقل و برهان اداره مي‌كند. نمایندگان مجلس باید در نظر داشته باشند که هنگام تصدیق و رای موافق دادن و یا هنگام تكذيب و رای مخالف دادن باید کاملا برهان داشته باشند و از جناح بازی پرهیز کنند.

معظم له در فراز دیگری از فرمایشات خود به ظرفیت‌های بالای کشور در بخش‌های گوناگون اشاره کردند و بیان داشتند:

ما در اين كشور همه چيز داريم، تنها یک مدیریت صحیح لازم است تا بتوانیم به درستی از این نعمات بهره ببریم. اقتصاد مقاومتي يعني اقتصاد انساني. خام‌خوري، متناسب با انسانيت نيست؛ اینکه ما نفت‌فروشي كنيم در حقیقت نوعی خام‌خوري است و این اقتصادي انساني نيست. لازم است اين نفت را استخراج كنيم، تبديل كنيم به صنايع فراوان و بعد بفروشيم، حالا كه اين سواد را پيدا كرديم بايد كار را انجام دهيم.