نمایشگر دسته ای مطالب
بازگشت به صفحه کامل

مبارزه و ریشه کنی فقر در جامعه ویژگی اسلام است

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رسانی اسراء: حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در درس تفسیر خود و در ادامه تفسیر آیات سوره مبارکه حجرات بیان داشتند:

هدف سوره حجرات آن است که تمدن ناب را از هر جهت تثبیت کند؛ چرا که رابطه خلق با خالق، امت با پیامبر(ص) و امام(ع) و رابطه امت با یکدیگر و هم برقراری نظم ملی، محلی و منطقه‌ای و بین‌المللی در این سوره بیان می شود.

ایشان اظهار داشتند: وظیفه همه، مخصوصا دارالتقریب این است که این برادری بین مسلمین را حفظ کنیم، زیرا نظام اسلامی شبیه نظام بهشتی است و قرآن همان اوصافی را که برای بهشتیان ذکر می‌کند، برای جامعه اسلامی هم ذکر کرده است.

این مفسر قرآن اظهار داشتند: اکثر کشورهای اسلامی مسابقات قرآن و تجوید و حفظ و ... دارند، اما روح قرآن این است که هیچ مسلمانی نباید نسبت به دیگری کینه داشته باشد و این نکته ای است که امروزه باید کشورهای اسلامی به آن بپردازند.

آیت الله العظمی جوادی آملی در فراز دیگری از سخنان خود،  کمک به فقرا و نیازمندان را یک مسئله عاطفی و رایج در تمام کشورها دانستند و تصریح کردند: مبارزه با فقر و کمک به نیازمندان در همه کشورها وجود دارد اما مبارزه و ریشه کنی فقر در جامعه ویژگی اسلام است.

ایشان ادامه دادند:  راه عقلی مبارزه با فقر، اشتغالزایی و اصلاح عملکرد بانک هاست.

معظم له با بیان اینکه برخی از بانک ها با عنوان مضاربه و عناوین دیگر معاملات ربوی دارند، تاکید کردند: برای حل مشکل کشور باید اقتصاد مقاومتی به صورت جدی اجرا شود.

آیت الله العظمی جوادی آملی با اشاره به آموزه های قرآن کریم، تحکیم وحدت ، برادری و پرهیز از کینه توزی بین مسلمانان را خواستار شدند.