نمایشگر دسته ای مطالب
بازگشت به صفحه کامل

لزوم توجه بیشتر مجلس به رفع مشکلات اقتصادی/نمایندگان، وحدت و محبت را در جامعه رواج دهند

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اسراء: آیت الله العظمی جوادی آملی در این دیدار با تاکید بر اهمیت مساله اقتصاد، مجلس دهم را به توجه بیشتر به رفع مشکلات اقتصادی توصیه فرمودند و اظهار داشتند: مساله اقتصاد آنقدر مهم است که می تواند اعتقاد مردم را تحت تاثیر قرار دهد؛ حضرت رسول(ص) می فرماید خدایا! بین مردم و نان مردم که در اینجا مراد کلیت اقتصاد است، جدایی نینداز چرا که در این صورت دینداری مردم مشکل خواهد بود.

معظم له خاطرنشان کردند:

اگر بخاطر ضعف اقتصادی، اعتقاد مردم آسیب ببیند، آن عذاب علیم برای همه ماست و حتی در مقابل نسل‌های آینده نیز که ممکن است از این قضیه آسیب اعتقادی ببینند ما مسئوولیم.

ایشان با اشاره به ظرفیت‌های عظیم اقتصادی کشور، ابراز داشتند:

این کشور به لطف الهی همه چیز دارد؛ یعنی خداوند هم ما را بی نیاز ساخت و هم سرمایه‌های لازم را در اختیار ما قرار داد.

ایشان ادامه دادند:

بزرگترین سرمایه کشور ایمان، قرآن و عترت است که در کنار این نعمت‌های بزرگ معنوی، خداوند ذخائر زمینی را به صورت فراوان در اختیار ما قرار داد لذا کشور ما کشوری است که می‌تواند کاملا خودش را تامین کند. همه ما موظفیم نعمت‌های خدا را شاکر باشیم و در مقابل آن کاری انجام دهیم.

آیت الله العظمی جوادی آملی اذعان داشتند:

در فرهنگ قرآن، از آن کسی که ستون فقراتش شکسته است به فقیر تعبیر می‌شود یعنی کشوری که جیبش خالی است ستون فقراتش شکسته است و چنین کشوری قدرت ایستادگی و مقاومت ندارد. طبق فرموده قرآن کریم، کشوری که جیبش خالی است اهل تملق و چاپلوسی است، چنین کشوری نمی‌تواند شعار مقاومت و ایستادگی سر بدهد.

ایشان ادامه دادند:

مشکلات اقتصاد کشور با سفارش و نصحیت حل نمی‌شود بلکه در این راه باید اقدامات جدی و عملی صورت گیرد؛ باید جلوی مسائلی همچون قاچاق کالا و ورودی‌های غیرقانونی واردات کالا به کشور گرفته شود و با اختلاس، تورم و رشوه‌خواری مبارزه جدی صورت گیرد.

 معظم له در بخش دیگری از سخنان خود غرور و خودخواهی را بزرگترین دشمن انسان برشمردند و اظهار داشتند:

دشمن‌ترین دشمن انسان نفس او و غرور و خودخواهی اوست، در دوران دفاع مقدس به وضوح مشاهده کردیم که هرگز از دشمنان بیرونی مانند آمریکا کاری ساخته نیست اما غرور و خودخواهی و منیّت، انسان را حقیقتا از بین می‌برد و تا ما رسوا نکند ما را رها نمی‌کند. مسئولان باید بدانند که جناح بازی، ریاست‌طلبی و خودخواهی مانند یک بیماری بی درمان و آبروبر است که بالاخره انسان را از پا می‌اندازد.

ایشان توکل به خدا در راه حل مشکلات مردم و کشور را باعث توفیق در این امور دانستند و بیان داشتند:

ممکن نیست خداوند از انسان چیزی بخواهد و دستوری بدهد تا ما آن را انجام دهیم و بعد درخواست ما را اجابت نکند، مانند اینکه فرمود مرا بخوانید تا شما را اجابت کنم و این وعده خدا تخلف‌ناپذیر است.

معظم له ادامه دادند:

ذکر بسم الله و یاد خدا همه کارها و امور را قرنطینه می کند؛ ذکر بسم الله در ابتدای شروع امور علاوه بر ثواب، این مفهوم را دارد که شخص انجام دهنده کار باید بتواند بگوید خدایا این کار را بخاطر تو انجام می‌دهم چرا که کار خلاف را نمی‌شود برای خدا انجام داد، در نتیجه اینگونه اذکار امور را قرنطینه، الهی و حفظ می‌کند.

آیت الله العظمی جوادی آملی در فراز پایانی فرمایشات خود در این دیدار، مجلس دهم را به ترويج وحدت و محبت در جامعه توصیه فرمودند.