نمایشگر دسته ای مطالب
بازگشت به صفحه کامل

دیدار مسئولان شهر آمل با آیت الله العظمی جوادی آملی

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: امام جمعه، فرماندار و اعضاء شورای شهر آمل با حضور در شهرستان دماوند با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار و گزارشی از فعالیت های انجام شده خدمت معظم له ارائه کردند.

آیت الله العظمی جوادی‌آملی شامگاه یک‌شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان آمل، با تاکید براینکه موجودات آسمان و زمین مجاری فیض خداوند هستند، اظهار داشتند: در روایات آمده در کار خیر سرعت و سبقت بگیریم، سعی کنیم در کار خیر پیشگام و پیش‌قدم باشیم و در کار خیر سرعت تصادفی ندارد زیرا میدان کار خیر به اندازه آسمان و زمین است.

ایشان افزودند: خداوند فرموده:" توحید قلعه و دژ من است که در این مکان دژبان خداست" اگر دژبان خدا بوده و توحید قلعه اوست از هر خطری در امان هستیم زیرا اگر کسی توحید را باور کرد معتقد به آن بود و موحدان عمل کرد وارد این قلعه می‌شود که نه دشمن درون به نام غرور و هوس و خیال او را در بر می‌گیرد نه دشمنان بیرونی به او آسیبی می‌رساند.

آیت الله العظمی جوادی‌آملی با اشاره به اینکه امام هشتم شیعیان فرمودند:" مواظب باشید ما را از مقام امام و عصمت بالاتر نبرده و به مقام ربودیت نرسانید"، افزودند: نباید در شان امامان کوتاهی شده و از معجزه و عصمت حجتیت و امامت کم آورده و کاری انجام شود تا اختلاف شیعه و سنی افزایش یابد.

ایشان تصریح کردند: امام رضا(ع) فرمودند:" در جهانی زندگی می‌کنیم که بی‌خطر نیست و دنیا جای آزمون و خطرهای سیاسی و طبیعی است که ما را تهدید می‌کند، باید در این قلعه و دژ، دژبان امین داشته و خود را حفظ کنیم."

مرجع عالی قدر جهان اسلام با اشاره به اینکه امام رضا(ع) توحید را از مهمترین معارف الهی قرار داد، عنوان کردند: در قرآن آمده بسیاری از مومنان مشرک هستند البته اگر کاری کنیم که از فردی تعریف و تمجید شود غده سرطانی ما بوده و از غیرخدا هیچ کاری نیست.

معظم له در ادامه از بیانات امام رضا علیه السلام مبنی بر اعتقاد به نظام امامت و شرط قرار گرفتن در قلعه امن بیان داشتند: در قرآن کریم آمده سراسر جهان سپاه و ستاد الهی است، چیزی در آسمان و زمین نیست که بدون اذن خداوند کار کند و همه موجودات زمین و زمینیان نمی‌توانند به فرد موحد آسیبی برسانند.

مفسر بزرگ قرآن کریم با اشاره به اینکه امام رضا(ع) فرمودند:" دشمنان در رابطه با ما غلو و افراط کردند"، متذکر شد: آن حضرت ادامه دادند آنها روایتی در کم کردن مقام والای ما نقل کردند که تفریط و تقصیر بوده البته گروهی هم تلاش کردند مقام امامت را از چشم جامعه بیاندازند.

ایشان بیان داشتند: افرادی در این بین با تقصیر و جعل روایت عده‌ای را لعن کرده و دشمنان امام دانستند، آنها می‌خواستند با اختلاف اساس جامعه را متزلزل کنند.

ایشان ادامه دادند: امام رضا(ع) در بیان گروه سوم دشمنان یادآور شده" افرادی سیاست‌هایی بنا داشته و بنام ما اسامی نقل کردند تا اختلاف شیعه و سنی را اختلاف بیاندازند؛ هر سه این گروه سعی داشتن تا نظام امام و رهبری را از چشم جامعه بیاندازند."

آیت الله العظمی جوادی آملی تصریح کردند: آنچه که مربوط به حفظ نظام می‌شود این بوده که آن امام فرمودند" دشمنان ما سه کار کردند که نظام به ساماندهی نرسیده و جامعه از وحدت دور شود.

ایشان با اشاره به بیانات امام رضا(ع) مبنی بر اینکه هرکسی به زیارت من بیاد در سه مقطع هنگام مرگ ورود برزخ و قیامت کنار او حضور دارند، افزود: اگر کسی وارد قیامت و برزخ شود امام رضا با او بوده و از هر خطری مصؤن است البته اگر کسی سالم وارد دنیا شود سالم هم وارد برزخ و قیامت می‌شود و این سلامت ناشی از سلامت هنگام مرگ سلامت ظاهری نیست.

ایشان با اشاره به حدیث سلسله‌الذهب اظهار داشتند: اگر می‌خواهیم از شر دشمنان درون و بیرون محفوظ بمانیم باید به تنها قلعه‌ای که راهی برای نفوذ وجود ندارد پناه برده که آن قلعه توحید است.

وی بیان کرد: اگر به این فکر از کسی تعریف کرده و یا هوای کسی را داشته باشی و رضایت فردی را جلب کنیم شرک است؛ مبادا خدایی ناکرده از این تعریف کرده و دامن فرد دیگری را بگیریم.

وی تصریح کرد: کسی که اختلاس کرده و حقوق نجومی گرفته آبرویش رفته و با آبروی رفته نمی‌تواند کسی در دنیا زندگی کند؛ مال دنیا، حرام‌خواری، رشوه‌خواری و حقوق نجومی وبا است و شیطان تا می‌تواند ما را فریب می‌دهد ولی باید دستورات دین را اجرا کنیم.

گزارش تصویری: