نمایشگر دسته ای مطالب
بازگشت به صفحه کامل

جامعه اسلامی امنیت خود را مدیون شهداست

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی بعد ازظهر امروز در دیدار  حجت الاسلام و المسلمین شهیدی رئیس بنیاد شهید  و امور ایثارگران  که در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء برگزارشد، بر خدمت رسانی و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنها، از سوی جامعه و مسئولین تأکید کردند.
این مرجع تقلید با بیان این که شهید ،مقام و جایگاه بسیار ارزشمندی در پیشگاه خداوند دارد، افزودند:  شهدا کسانی هستند، که در راه دین شهید شدند و جان خود را فدای اسلام و ولایت کردند و اين بزرگواران چون در راه دين شهيد شدند زنده وارد برزخ مي‌شوند ،خواب نيستند, مُرده نيستند, مُرده ملكوتي نيستند بلکه زنده ملكوتي‌اند و كاملاً باخبرند چه كسي راهيِ راهشان است و چه كسي راهشان را ادامه نداد.
 ایشان بیان داشتند: در مقام و منزلت شهدا همین اندازه بس که از خدای متعال می خواهند کسانی که در دنیا در مسیر و  ادامه راه آنها در حال حرکت اند،کمک کنند  تا به شهدا برسند، ﴿يَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذينَ لَمْ يَلْحَقُوا بِهِمْ﴾ اين ﴿ بِالَّذينَ لَمْ يَلْحَقُوا بِهِمْ﴾ عدم ملكه است يعني خدايا اينها كه راهي راه ما هستند در راه هستند هنوز به ما نرسيدند مژده بده در كدام مقطع هستند كمكشان كن كه زودتر به ما برسند. بنابراين آنها بيدارند و باخبرند و از همه ما  مي‌خواهند كه راهشان را ادامه بدهيم.

توصیه به ورود فرزندان مستعد شهداء به مجامع علمی حوزوی و دانشگاهی
این مفسر قرآن کریم خاطر نشان ساختند: بهترین خدمت رسانی به خانواده شهدا این است که فرزندان مستعد آنها شناسایی و در قدم بعدی برای تحصیل در حوزه و دانشگاه حمایت شوند، این ها سرمایه کشورند اينها اگر استاد دانشگاه بشوند فضاي دانشگاه معطّر مي‌شود, اگر حوزه آمدند عالم شدند فضاي حوزه معطّر مي‌شود. اگر ان‌شاءالله در بين اين‌ها علمايي تربيت كرديد, اساتيد دانشگاه تربيت كرديد, پزشك تربيت كرديد, مهندس تربيت كرديد ديگر كشور را واقعاً حفظ مي‌كنند و در اين هيچ ترديدي در آن نيست.
 این مرجع تقلید ادامه دادند: اين‌طور نيست كه حالا اگر كسي خون داد بگوييم در قيامت! بلکه همين‌جا حسابش را مي‌رسند و اين به دست شما آقايان است،  فرزندان اين‌ها داراي شناسنامه‌اند هيچ ممكن نيست آن پدر, اين فرزند را رها كند آن روزها كه اين صحبت‌ها نبود صد درصد خالصانه رفتند، آن روزها كه سخن از بنياد شهيد و اين‌ها نبود، پدران آنها با کمال اخلاص جان خود را در راه دین نثار کردند و  صد در صد عمل آنها از روی اخلاص بوده است، به همین دلیل ما هم وظیفه داریم به خانوده های شهدا خدمت کنیم، تا دعای آنها در حق ما مستجاب شود.
 حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی  تصریح نمودند: امروز جامعه اسلامی این امنیت را مدیون شهدا و خانوده آنها می داند و در حال حاضر همه می بینند که کشور از شرق گرفته تا غرب و جنوب در محاصره دشمن است، ولی با عنایت باری تعالی کشور در امنیت قرار دارد.